Inmiddels duizenden meldingen onterechte parkeerkosten Den Haag

6 January 2026, 16:15 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Gemeente Den Haag

Inmiddels hebben duizenden gedupeerden zich gemeld vanwege onterecht betaalde parkeerkosten in Den Haag. Dat laat jurist Indy Rissema weten. In de eerste week van december opende hij een loket, nadat het gerechtshof Den Haag oordeelde dat parkeerbonnen niet opgelegd hadden mogen worden omdat de gemeente een bijlage over parkeertarieven niet had gepubliceerd.

De bijlage ontbrak sinds 2022 tot november 2025. Volgens de jurist moeten mensen die toen parkeerkosten maakten hun geld terugkrijgen van de gemeente. Een week nadat het loket werd geopend, stond de teller op honderden melders. Dat aantal is een maand later dus flink opgelopen.

Eerder liet Rissema weten dat het gaat om individuen vanuit het hele land, maar ook bedrijven. De jurist brengt momenteel in kaart om hoeveel onterecht betaalde parkeerkosten het gaat. Hij zei eerder dat het in de honderden miljoenen kan lopen.

In cassatie 

De gemeente meldde eerder in cassatie te gaan. Volgens Rissema heeft de gemeente inmiddels cassatie ingesteld. Hij wacht de uitspraak van de Hoge Raad af voordat hij de collectieve claim indient. Wanneer de hoogste rechter uitspraak doet, is niet bekend. Een woordvoerder van de Hoge Raad laat weten na te gaan of bekend is wanneer de uitspraak ongeveer volgt.

De jurist noemde het eerder "best sneu" voor de gemeente als ze een grote som geld moet terugbetalen. "Anderzijds heeft Den Haag zelf een houding van 'regels zijn regels', en dat geldt in dit geval dan ook", zei Rissema toen.
 

 


Door: ANP